+420 723 676 126

NW-PUR panely

V naší nabídce máme i  samostatné panely o tloušťkách 110mm, 170mm a 210mm.

Základní rozměr je 300 x 125cm, ale není samozřejmě problém Vám panely nařezat dle Vašich preferencí.

Pokud jste zručnější kutil, tak pro Vás nabízíme tzv. STAVEBNICI, kterou dokážete sami relativně snadno poskládat dle návodu.

V případě STAVEBNICE jsou panely dodány již nařezané dle projektu včetně otvorů na okna a dveře. S panely mohou být dodány vodící segmenty, spojovací materiál a montážní dokumentace. V případě zájmu lze dodat i materiál na konstrukci krovu bez střešní krytiny. Tímto vznikne hrubá stavba, která lze založit na připravenou základovou betonovou desku, na samostatném rámu, na pilotech, na zámkové dlažbě apod.

V případě zájmu lze zajistit technickou pomoc při výstavbě a proškolení zájemců o montáž PUR panelů

Takovouto stavebnici lze vyrobit na základě Vámi dodaného projektu. Jsme schopni také zajistit projektanta, který stavbu navrhne dle Vašich požadavků.

________________________________________________________________________________

 

We also offer separate panels with thicknesses of 110mm, 170mm and 210mm.


The basic size is 300 x 125cm, but of course it is not a problem to cut the panels according to your preferences.

If you are a more skilled DIYer, we offer a so-called BUILDING BOX, which you can assemble yourself relatively easily according to the instructions.

In the case of the BUILDING BOX, the panels are delivered already cut according to the project, including the openings for windows and doors. Guide segments, fasteners and assembly documentation can be supplied with the panels. If desired, the material for the roof truss construction without roofing can also be supplied. This creates a rough structure that can be founded on a prepared concrete base slab, on a separate frame, on piles, on interlocking paving, etc.

In case of interest, technical assistance in construction and training of those interested in the installation of PUR panels can be provided

Such a building kit can be produced on the basis of the project supplied by you. We can also provide a designer who will design the building according to your requirements.

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací